Bankowe kredyty dla firm – jak dostać ?

Dość wielu z nas doskonale wie o tym, że bankowe kredyty dla firm to wyjątkowo często kredyty na to nowe firmowe auto, czyli na ten popularny model samochodu użytkowego. Zdecydowanie najłatwiej o kredyt firmowy na ten cel, bo opcja taka jak popularne auta oznacza to, że jeśli nawet firma konkretnego klienta upadnie, to dane auto bank potem łatwo odsprzeda klientowi indywidualnemu lub właścicielowi komisu samochodowego. Wiele znaczy też i to, że kredyty firmowe bierze się na:

  • auta zaliczane do tych reprezentacyjnych,
  • na remont firmowego lokalu,
  • na stworzenie nowego stanowiska pracy,
  • na kompleksową rozbudowę,
  • i na maszyny zaliczane do popularnych maszyn produkcyjnych.

Chyba większość tych kredytów łączy to, że firma dobrze prosperująca łatwo może uzyskać kredyt związany z jedną z tych opcji. Istotnym jest też i to, że kredyty brane w tych poważnych bankach międzynarodowych to raczej opcja pewna i co równie istotne firmy mogą czasami nawet przechodzić a tego typu kredytami do innych banków, po to by obniżyć ratę.

Droga zabudowa specjalistyczna.

Nie tajemnicą jest też i to, że firmy biorą także kredyty na ten nietypowy i dość drogi rodzaj zabudowy specjalistycznej. Nie często się trafia taka inwestycja powiązana z kredytem, ale jeśli już się trafi to kredyt jest oprocentowany wyżej, bo zabudowa jest integralną częścią pojazdu i jeśli jest nietypową , to zapewne nie łatwo się takową potem sprzedaje. Natomiast atrakcyjność rynkową tej nietypowej zabudowy musi niestety odzwierciedlać oprocentowanie kredytu.

Nie planowany remont lokalu.

Wiele kredytów dla firm jest powiązanych z tym nie planowanym remontem lokalu. Mowa tu o tym, że budynki są w różnym stanie technicznym i czasami pewne ich wady ujawniają się dopiero po kilku miesiącach działania w danym miejscu. Taka nie planowana modernizacja często jest powiązaną z kredytem dla firmy i co równie istotne kosztuje nie mało, bo najpierw specjalista musi sprawdzić jak mają się sprawy i co równie istotne musi także powiedzieć właścicielowi firmy o tym całokształcie kosztów. Potem natomiast dany przedsiębiorca musi się zastanowić nad kredytem na remont lub nad kredytem na cel ogólny.

Autor

  • Z wykształcenia dziennikarz. Jest redaktorem kilku stron o tematyce doradczej. W swojej pracy skupia się na profesjonalizmie i solidnym podejściu do relacji z klientem. Pasjonat polskiej kultury i zabytków.

1 thought on “Bankowe kredyty dla firm – jak dostać ?”

  1. Posiadając firmę raczej łatwo jest dostać potrzebny kredyt. szczególnie gdy ma się pozytywną historię kredytową. Niestety trzeba też brać je z głową, żeby później nie wpaść w spiralę zadłużenia.

Dodaj komentarz