Biurko dla gracza – funkcje stołów i biurek elektrycznych.

Każdy gracz lub gamer myśli o modernizacji sprzętu komputerowego, ale nie można zapomnieć o komforcie swojego miejsca do gry. Aby w pełni zanurzyć się w wirtualnym świecie gier wykorzystujemy biurka gamingowe do komputera. Producenci oferują wiele możliwości, ale na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę przy wyborze biurka?

Przed zakupem stołu do gier dla gracza musisz określić:

  • przyszłe położenie biurka dla graczy – powinno być umieszczone w pokoju w taki sposób, aby nie padało na nie bezpośrednie światło słoneczne, a w pobliżu znajduje się gniazdko;
  • wymiary konstrukcji – maksymalną wysokość i szerokość pożądanego biurka należy wcześniej obliczyć, aby później nie trzeba było przestawiać mebli w pokoju (najpierw zapisz wymiary komputera i akcesoriów, to pozwoli Ci dobrać optymalny pod względem parametrów blat).

Funkcje stołów do gier

Biurko komputerowe dla gracza wygląda inaczej niż zwykłe biuro i biurka, możesz to zobaczyć , oglądając zdjęcia w globalnej sieci.

Główną cechą jest wielopoziomowy system rozmieszczenia powierzchni roboczych, który poprawia ergonomię konstrukcji. Jest to konieczne dla wygody umieszczania wielu monitorów, joysticków, kierownic, pedałów, głośników i innego sprzętu.

Dla większego komfortu biurko jest wyposażone w wysuwaną półkę na klawiaturę i podnóżek, aby zmniejszyć obciążenie ramion i kręgosłupa. Najlepszą opcją jest stół w kształcie półksiężyca, gdy blat stołu „zakrywa” gracza z obu stron.

Jak powinno wyglądać biurko do gry?

Wraz z rozwojem eSportu, na stoły do gry zostały nałożone bardziej rygorystyczne wymagania. Ministerstwo Sportu  zatwierdziło nawet pewne standardy i zasady, które odnoszą się nie tylko do urządzeń technicznych, ale także do innych równie ważnych atrybutów, takich jak stół.

Produkty te powinny charakteryzować się podwyższonym poziomem komfortu i być wielofunkcyjne. Wiele marek meblowych produkuje szereg stołów, które są wykorzystywane przez entuzjastów gier lub przez użytkowników, dla których komputer nie jest tylko dla rozrywki, ale do użytku profesjonalnego.

Jeśli przyjrzymy się biurkom do gier znanych marek, zauważymy, że wyróżniają się one ciekawszym designem. Mogą one mieć więcej niż jeden blat, a dla każdego elementu gry można użyć oddzielnej powierzchni

Autor

  • Z wykształcenia dziennikarz. Jest redaktorem kilku stron o tematyce doradczej. W swojej pracy skupia się na profesjonalizmie i solidnym podejściu do relacji z klientem. Pasjonat polskiej kultury i zabytków.

1 thought on “Biurko dla gracza – funkcje stołów i biurek elektrycznych.”

Dodaj komentarz